Paintball – scenariusze rozgrywek

Paintball w Katowicach - tylko 5 km od Spodka
Dwa poligony w jednym miejscu - leśny i z budynkami.
Bardzo dobry sprzęt i pełne zaplecze socjalne na poligonie.
Imprezy dla firm, szkół, urodziny i wieczory kawalerskie

Scenariusze paintballowe – rodzaje gier w B.A.S.E.

Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie. Staramy się tak dobierać rodzaje gier, by stopniowo wprowadzać Was w tajniki taktyki, optymalnego wykorzystania sprzętu i wykorzystywania współpracy w grupie, oraz komunikacji wewnątrz zespołu, a także pomiędzy poszczególnymi grupami.

Poniżej nie uwzględniamy całej gamy gier na wieczory kawalerskie i imprezy urodzinowe – mamy w ofercie scenariusze specjalne, w których dajemy się wykazać Panu Młodemu lub Solenizantowi. Ale również pozwalamy tu grupie trochę bardziej ich przemalować… Wszystko jest robione jednak z luzem i poczuciem humoru. 

(Sprawdź naszą ofertę cenową na paintball na wieczory kawalerskie!) 

Nie wspominamy tu również o zabawach, w których wykorzystujemy klasyczne harcerskie podchody,  gry na trzy, lub cztery zespoły, radiokomunikację, gry scenariuszowe i liczne inne atrakcje. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i Wasza wytrzymałość 😉

 

paintball scenariusz, scenariusze paintballowe, paintball rodzaj gier

Scenariusze paintballowe muszą odpowiadać na cel imprezy. Zupełnie inaczej podchodzimy do scenariuszy na wieczory kawalerskie, a inaczej do imprez firmowych.

Wojna secysjna w paintballu?

Wojna secesyjna. Jest to konkurencja, w której Uczestnicy zapoznają się dopiero ze sprzętem. Ma ona dwa podstawowe cele: nauczyć szacunku do przeciwnika i kulek oraz słuchania uwag dotyczących bezpieczeństwa przekazywanych przez naszych instruktorów.
Uczestnicy ustawieni w odległości ok. 20 metrów od siebie, oddają na komendę po jednym strzale. Trafieni schodzą do strefy bezpieczeństwa, zaś pozostali gracze, na kolejną komendę, zbliżają się do siebie o krok. W miarę skracania dystansu, odpadania kolejnych graczy, zostaje na polu już tylko drużyna zwycięzców. 

 

wojna secesyjna, paintball secesyjna

Wojna secesyjna świetnie uczy słuchania komend, szacunku do przeciwnika i uświadamia, że ból – choć występuje  -nie jest zjawiskiem dominującym 😉

Flagi – najstarszy scenariusz w paintballu.

Jest to scenariusz wymyślony równocześnie z samą grą w paintball. Idealny na wprowadzenie w arkana taktyki. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy muszą zdobyć flagę przeciwnika oraz obronić swoją. Współpraca w mniejszych zespołach jest nieodzowna, a obranie właściwej taktyki – to podstawa sukcesu.

Gra o jedną flagę. Jest to modyfikacja poprzedniego scenariusza. W obecnym, bardziej skomplikowanym taktycznie, należy zdobyć tylko jedną flagę umieszczoną w środku pola. Zdobycz, trzeba umieścić jednak w polu swoim lub przeciwnika – w zależności od wariantu.
Współpraca w zespołach, szybkość oraz dobra komunikacja pomiędzy flankami, to podstawa.

Ten scenariusz, w wielu różnych odmianach, szczególnie chętnie robimy na poligonie B.A.S.E. w Katowicach.

 

„Capture the flag”, „gra o flagi” – najstarszy i najpopularniejszy scenariusz w paintballu.

Zdobywanie budynku lub wzgórza

Zdobycie budynku lub wzgórza. Podzieleni na grupę broniącą i atakującą Uczestnicy zajmują swoje pozycje. Obrońcy, ograniczeni terenem, mają mniejszą możliwość ruchu, jednak lepsze pozycje strzeleckie. Atakujący zaś, muszą się wykazać dużym sprytem, szybkością i odwagą by pokonać przeciwników i zdobyć ich bazę. Jest to dość skomplikowany scenariusz, w którym grupy muszą już być otrzaskane z tajnikami poruszania się w terenie, komunikacją i zaufaniem do siebie. Muszą też… nie bać się bliskiego dystansu… 

paintball gra w budynkach, zdobywanie budynku, paintball hala katowice

Zdobywanie budynku – jeden z najlepszych scenariuszy na poligonie paintballowym B.A.S.E. w Katowicach.

VIP, czyli przeprowadzenie prezydenta.

Przeprowadzenie VIPa ścieżką, na której kryją się przeciwnicy, nie jest sprawą prostą. Trzeba wymyślić taktykę, skonstruować osłonę, szybko biegać i liczyć się z atakiem z każdej strony.
Gra uczy pracy w grupie, komunikacji, oraz odporności na stres. Trzeba szybko podejmować decyzje i umieć je modyfikować w zależności od rozwoju sytuacji. Scenariusz świetnie się nadaje na imprezy firmowe, ale również na imprezy okolicznościowe (kawalerskie, urodzinowe).

Vip – jedna z ulubionych gier na wieczorach kawalerskich i imprezach firmowych.

Każdy na każdego, free for all! 

free-for-all definicja: 1. a violent situation or argument that a lot of people join in (Cambridge) – lepiej tego ująć nie można. Kilka prostych zasad, bardzo ograniczony czas, nielimitowana ilość amunicji i adrenalina, której nie da się porównać z żadnym innym scenariuszem w paintballu! To trzeba przeżyć na własnej skórze!!!

Paintball katowice, paintball Śląsk, B.A.S.E.

Zawsze dopiero na zakończenie, jako wisienka na torcie, bo nic nie przebije tych emocji i…siniaków… 😉