Paintball Śląsk – gdzie można zagrać?

Pola paintballowe na Śląsku.

Śląsk jest regionem, w którym paintball rozwija się od połowy lat 90. Wtedy pojawiły się tu pierwsze markery paintballowe, a po okolicznych lasach zaczęli biegać pierwsi zapaleńcy. Pierwsze gry komercyjne pojawiły się pod koniec lat 90., a tuż po rozpoczęciu nowego millenium (w 2002 r.) zorganizowaliśmy pierwsze imprezy firmowe w oparciu o tę atrakcję.

W międzyczasie, powstało zaplecze sprzętowe w formie sklepu Kansus. To dało podwaliny pod pierwsze stałe, komercyjne pola paintballowe. O nich przeczytasz niżej, w części poświęconej poligonom paintballowym, na których mogliśmy się spotkać w przeszłości. 

Najpierw jednak poznajcie poligony, na których gramy lub grywamy obecnie. 

poligon katowice, najstarszy poligon paintballowy w katowicach i na śląsku

B.A.S.E. Katowice pole paintballowe.

Nasz najnowszy poligon, stanowiący naszą bazę główną. Najbardziej wielofunkcyjne miejsce na Śląsku – z mnóstwem atrakcji dodatkowych oraz bardzo dobrym zapleczem. 

Plusy B.A.S.E (Bazy Adrenaliny i Sportów Ekstremalnych):

 • Dwa, niezależne pola do paintballa w centrum aglomeracji Górnośląskiej (gramy na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich) o zupełnie różnym charakterze – jedno jest zurbanizowane (możliwy paintball w budynkach!), drugie typowo leśne.
 • Zaplecze socjalne: toalety (toi-toi), szatnie, wiaty ogniskowe, parking przy posesji. 
 • Bardzo łatwy dojazd (autobusami, rowerami, samochodami) – jesteśmy w centrum Śląska: do centrum Katowice (Spodka) mamy 5 km, do centrum Sosnowca również 5, do centrum Siemianowic Śląskich – 3 km, a do centrum Czeladzi – 4 km. 
 • Mamy strefę gastro, więc po grze można zjeść pyszne pieczonki, kiełbaski, śląski żur, albo wojskową grochówkę.
 • Możesz zabrać na imprezę dzieci – mamy dla nich DARMOWY plac zabaw (park linowy), 
 • B.A.S.E. to nie tylko poligon paintballowy. To również baza dla wypraw na quadach, samochodami terenowymi, strzelnic (łuki i wiatrówki); rzutów nożami, siekierami i shurikenami do celu… NIE MA NUDY!

Paintball Jura – Biskupice, Ogrodzieniec, Podlesice

Potężne tereny rozciągające się pomiędzy Krakowem a Częstochową, są doskonałym terenem do gier paintballowych. Najczęściej rozgrywki organizujemy w Ogrodzieńcu, Podlesicach, Rzędkowicach, Morsku i Olsztynie. Paintball można również uprawiać również na terenie Pustyni Siedleckiej.

Paintball Biskupice k. Częstochowy

Najlepszym obiektem jest jednak paintball w Biskupicach k. Olsztyna pod Częstochową. Bardzo dobry poligon z licznymi przeszkodami i przemyślaną strefą bezpieczną ma całą listę plusów, o których warto wspomnieć: 

 • dynamiczne rozgrywki na urozmaiconym poligonie,
 • możliwość połączenia w ofercie również innych atrakcji: jazdy quadami, strzelnicy, strefy białej broni, tyrolki (ponad 100 metrów zjazdu!), samochodów terenowych,
 • możliwość organizacji noclegów w namiotach wojskowych na terenie obiektu (idealne na wieczory kawalerskie i przygodowe imprezy firmowe),
 • możliwość organizacji świetnego cateringu (pieczonki jurajskie są hitem, ale nasze pieczone prosiaki rzucają na kolana!)
 • bardzo dobre zaplecze socjalne (toalety, prysznice, wiata na ponad 150 miejsc siedzących, paleniska ogniskowe…) 
paintball na jurze, paintball jura, paintball biskupice
paintball jura, paintball podlesice, paintball na jurze

Paintball w Beskidach: Wisła i Szczyrk

Paintball w Beskidach jest świetnym uzupełnieniem wieczorów kawalerskich i imprez firmowych. 

Może stanowić albo samodzielną atrakcję, albo być częścią większego projektu: z elementami alpinistyki, turystyki górskiej, wypraw na quadach lub samochodami terenowymi. 

Poligony w Beskidach są głównie polami leśnymi, częściowo zurbanizowanymi. Wszystkie są bardzo ładnie położone ze względnie (góry!) łatwym dojazdem z centrów takich miejscowości jak Szczyrk, Ustroń, Wisła, Brenna. 

paintball Wisła, paintball szczyrk, paintball beskidy

Poligony paintballowe na Śląsku – archiwum

W przeciągu minionych (przeszło!) 20. lat, graliśmy w wielu miejscach, które są już niedostępne. Wspominamy o nich w tym miejscu z uwagi na to, że spotkaliśmy tam wiele tysięcy osób i przelaliśmy mnóstwo farby i potu. Być może udało nam się i Was tam przemalować? 😉

Paintball Piekary Śląskie, „Rozalia”

Był to poligon położony u styku Piekar, Siemianowic i Czeladzi. Miejsce magiczne – z dużą ilością budynków pokopalnianych. 

Graliśmy tam w latach 2004-2008.

Sosnowiec, Paintball „na Facro”

W okolicach Fashion House, na granicy Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic stały budynki tradycyjnie określane jako Facro. Bardzo duży teren, ogromny zadaszony parking pod wiaduktem, liczne budynki i łatwy dojazd sprawiły, że było to miejsce tradycyjnych spotkań paintballowych dla graczy ze Śląska i Zagłębia. 

Poligon paintballowy Katowice Załęska Hałda

To tu rozegraliśmy najwięcej gier. Stąd wywieźliśmy dziesiątki ton wywożonych przez mieszkańców aglomeracji do lasu śmieci. Tu przelaliśmy hektolitry „farby” i wytopiliśmy tony tłuszczu 😉 5,5 ha terenu dawnej jednostki wojskowej oferowało nam świetne miejsce do gry – ze wzgórzami, ruinami i pięknym lasem. Teren budzący duże wzruszenie. 

Poligon w Chorzowie, WPKiW Park Śląski

Ostatni z najczęściej odwiedzanych przez nas poligonów. Bardzo fajne miejsce do gry – na terenach dawnego ogrodnictwa parku można było pograć z wykorzystaniem budynków i terenu otwartego. Nie było również problemów z miejscem na ognisko. Teren zamknięty od mniej więcej 2012 roku.