Paintball – FAQ

Paintball w Katowicach - tylko 5 km od Spodka
Dwa poligony w jednym miejscu - leśny i z budynkami.
Bardzo dobry sprzęt i pełne zaplecze socjalne na poligonie.
Imprezy dla firm, szkół, urodziny i wieczory kawalerskie

Co to jest paintball ?

Paintball jest to gra taktyczna, w której uczestnicy wyposażeni w specjalny sprzęt (marker), oraz ubrani w odzież ochronną i specjalną maskę, realizują określony scenariusz rozgrywek. W wygraniu wyraźnie pomagają im kulki z farbą (składające się z żelatyny spożywczej, barwników i innych, podlegających biodegradacji składników).
Trafienie przeciwnika kulką, eliminuje go z dalszych rozgrywek.

Jest to świetna gra taktyczna, która doskonale wspiera rozwój fizyczny, ale i pomaga w tworzeniu nowych przyjaźni, poprawia komunikację w grupach, rozwija zaufanie do członków drużyn, wyłania liderów, uczy współpracy

Choć sport ten powstał w latach 70., a do Polski nieśmiało zaczął pukać w połowie lat 90., to zyskał już sobie rzeszę wiernych fanów, którzy każdą wolną chwilę spędzają na bieganiu po lasach i ruinach budynków. Pomimo swojego militarnego charakteru, graczami nie są tu wyłącznie zafascynowani wojskiem, kipiący adrenaliną, kandydaci do Gromu, SASu, czy czerwonych beretów. Ostatnio, najszybciej rosnącą grupą są studenci i uczniowie; a grupą stanowiącą największe zaskoczenie dla nas – uczestniczki nietypowych wieczorów panieńskich.

co to jest paintball, paintball gra zespołowa, paintball na śląskula l

Czym jest paintball? Paintball to gra taktyczna, świetna na wycieczki szkolne, imprezy firmowe i wieczory kawalerskie oraz imprezy urodzinowe.

co to jest paintball, paintball śląsk, gracze w paintball

Paintball uczy zaufania, podejmowania szybkich decyzji i komunikacji. Pomaga zawierać nowe znajomości.

Kto gra w paintball?

Paintball jest grą przeznaczoną dla każdego kto ukończył 10 lat. Grywali już u nas również młodsi gracze, jednak ich dopuszczenie do rozgrywek jest decyzją, którą podejmujemy po konsultacji z ich rodzicami/opiekunami. Najstarszym graczem, którego mieliśmy przyjemność gościć na naszych poligonach, była 75. letnia kobieta!
Płeć graczy nie ma znaczenia: co prawda, to mężczyźni stanowią większość jednak kobiety są często bardziej skuteczne i znacznie bardziej dynamiczne (czego dowodem może być jeden z meczy z okazji Dnia Chłopaka, kiedy to panie wygrały mecz 6:3!!!) ;-))

kto gra w paintball, gracze w paintball, paintball faq

Paintball to gra dla każdego, nie ważne są płeć, wiek i kondycja! 

Ból a paintball…

Ból w paintballu występuje i jest częścią tej gry. W przypadku strzałów z większej odległości, nie jest on dokuczliwy. W przypadku strzałów z bliska… potrafi być mocno odczuwalny. Dlatego też stworzyliśmy zasady bezpieczeństwa w paintballu , których przestrzeganie jest warunkiem koniecznym, by minimalizować ryzyko w paintballu (w tym: ryzyko bólu…). Nie ma jednak co straszyć: uderzenia z większego dystansu są niemal nieodczuwalne, a trafienia z bliska często pokrywa adrenalina 😉

Czy paintball boli? Nie ma dramatu! ale… no pain – no gain! 😉  

Co ze sobą zabrać na paintball?

Nie wolno zapomnieć o jednym: o dobrym humorze! Całą resztę otrzymacie od nas! W czasie gry, zostaniecie wyposażeni w mundur, maskę i profesjonalne rękawiczki. Dlatego, z ubrań należy zabrać buty i T-Shirt na zmianę, bo zadbamy o to, żebyście się spocili 😉 Warto mieć też coś do picia.

W okresie ciepłym, polecamy zabranie też repelentu na komary! 

Na miejscu są dostępne szatnie, więc Wasze rzeczy będą bezpiecznie czekały na Wasz powrót.

paintball ubranie, co ze sobą zabrać na paintball

Co zabrać na paintball? Dobry humor – resztę dostaniesz u nas 😉 

Jak grać w paintball żeby wygrać?

Jest to pytanie stare jak świat, a przynajmniej paintball. Bardzo trudno na nie odpowiedzieć, ale postaraliśmy się spisać kilka złotych zasad gry w paintball. Można się z nimi zapoznać na naszym blogu, we wpisie: jak grać w paintball. Zapraszamy do lektury i na poligon!

jak grać żeby wygrać? jak grać w paintball

Taktyka paintballowa, informacje praktyczne jak grać w paintball.

Ekologia – co się dzieje z kulkami paintballowymi?

Kulki paintballowe są najbardziej wyraźną pozostałością po zabawie. Na szczęście jednak – na krótko. Są bowiem w pełni biodegradowalne i po deszczu już ich nie ma. Ich skład opiera się na naturalnych składnikach i barwnikach spożywczych. W Stanach często odbywają się konkursy jedzenia kulek na czas, co ma ostatecznie dowodzić, że nie są one szkodliwe ani dla ludzi, ani dla przyrody. 

My do takich zawodów nie namawiamy, ale jeżeli zdecydujecie się je powtórzyć, to chętnie dostarczymy do nich kulki 😉 

Kondycja fizyczna a paintball. 

Kwestia wytrenowania jest jedną z częściej podnoszonych spraw w Waszych pytaniach. Paintball jest gr, w której każdy znajdzie dla siebie swoją działkę. Biegasz maratony? Super – będzie obchodził przeciwnika i starał się „zrobić mu plecy”. Lubisz interwał? Doskonale – częste pady, czołganie, sprinty – czyli będziesz atakował. Ostatni raz ruszałeś się gdy dostałeś rower na komunię? Nie ma problemu – będziesz „kampił”, czyli siedział w bazie/za przeszkodą i czekał na swoją okazję. Najstarszą Uczestniczką była 75. kobieta, poza tym grała u nas osoba niewidoma od drugiego roku życia, oraz dwie osoby na wózkach inwalidzkich… TO JEST SPORT DLA KAŻDEGO! 

paintball sport dla każdego, paintball kondycja fizyczna, paintball katowice

Nie musisz być w super formie by grać w paintball!