Paintball – sprzęt, czyli czym i w czym gramy?

Paintball w Katowicach - tylko 5 km od Spodka
Dwa poligony w jednym miejscu - leśny i z budynkami.
Bardzo dobry sprzęt i pełne zaplecze socjalne na poligonie.
Imprezy dla firm, szkół, urodziny i wieczory kawalerskie

Maski, markery, mundury – czyli sprzęt paintballowy.

W ramach biletu wstępu na poligon, otrzymujecie nie tylko świetnie spędzony czas i naszą opiekę, ale również komplet niezbędnego sprzętu. Czas przedstawić Wam wyposażenie, które będzie Wam towarzyszyło na poligonie. 

1. Markery paintballowe. 

Nasza baza markerów jest stale powiększana. Posiadamy już w swojej ofercie 5 typów markerów: tippamnn 98, tippmann Bravo One (o militarnej stylistyce), BT Omega (repilik karabinów M4), BT4 oraz nasze najnowsze Tippmann FT12.
Dzięki tak szerokiemu arsenałowi, posiadamy sprzęt który możemy dopasować do każdego Uczestnika imprezy, a także możemy być spokojni o jego niezawodność i odporność na różne warunki atmosferyczne i terenowe. 

Dopasowanie polega tu na doborze i wagowym (spokojnie, chodzi o wagę sprzętu 😉 ) i wzrostowym (tu już chodzi o Gracza). Dany model musi dobrze leżeć w ręce, nie obciążać za bardzo mięśni, ale jednocześnie – być wygodny w użyciu. Zatem na wybór ma też wpływ poligon, na którym gramy. Przykładowo, w B.A.S.E. w Katowicach gramy raczej na krótszych i lżejszych markerach (teren mocno „zurbanizowany”, budynki), zaś na poligonie w Podlesicach – raczej na dłuższym sprzęcie (większe odległości). 

paintball katowice sprzęt, markery paintballowe katowice

Markery, maski, kombinezony, rękawiczki… Czym i w czym gramy w paintball w B.A.S.E.?

paintball w Katowicach, karabinki do paintballa w Katowicach

Rodzaje markerów paintballowych w grach komercyjnych. Sprzęt do paintballa w Katowicach.

Maski paintballowe w B.A.S.E. Katowice.

Wybierając maski, postawiliśmy na komfort i bezpieczeństwo. Gramy w maskach firm Empire (model Helix thermal), Valken (MI3) oraz Extreme Rage (model X Ray thermal), które dokładnie ochraniają wrażliwe miejsca na głowie (przede wszystkim oczy i uszy), umożliwiają swobodne oddychanie i dobrą wentylację twarzy. Maski dostarczamy w dwóch kolorach: zielonym i czarnym, by jeszcze lepiej odróżnić się na poligonie.

Maski muszą być dobrze dopasowane do twarzy i kształtu głowy – dlatego oferujemy ich kilka rodzajów. Poza tym, niektóre typy okularów korekcyjnych są bardziej kompatybilne z określonymi maskami. 

Jeżeli nosisz okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe, to zdecydowanie polecamy zabranie tych drugich. Jeżeli jednak chcesz (musisz) grać w okularach, to polecamy zabranie płynów zapobiegających ich parowaniu (i polecamy również konsultację z optykiem, czy dany płyn nie będzie wchodził w interakcje z oprawkami/szkłami – z tego względu NIE UDOSTĘPNIAMY tego typu płynów na poligonie). 

 

paintball maski, maska paintballowa katowice

Maski paintballowe – podwójne szybki, zawsze czyste i zdezynfekowane! 

Mundury paintballowe – w czym gramy?

Całość sprzętu dopełnia mundur. W jego wyborze również kierujemy się komfortem, bezpieczeństwem i wygodą użytkowania w czasie gry. Dlatego – nasze mundury są w dwóch kolorach, posiadają wysokie kołnierze, i wykonane są z materiałów na tyle mocnych, by amortyzować uderzenie kulki. Obydwa kolory oparliśmy oczywiście o kamuflujący kolor! Bardzo ważne są również rękawiczki! W każdym zestawie otrzymujecie je bez dopłat – a są to profesjonalne rękawiczki z pancerzem ochronnym na wierzchu dłoni.

Mundury są w pełnej rozmiarówce – od XS do 5XL, co oznacza, że grywają u nas zarówno dzieci, jak i drużyny koszykarskie 😉

W tym miejscu, warto sobie odświeżyć informacje o tym, w co się ubrać na paintball w naszym dziale FAQ.

Mundury, kombinezony do paintballa.

Rękawiczki paintballowe

Dopełnieniem stroju są rękawiczki paintballowe. Gramy w rękawicach bez palców, z plastikowym pancerzem od wierzchu dłoni. Dzięki takiemu układowi, zachowujecie w pełni czucie cyngla, a latem dłonie się nie gotują (rękawiczki są wentylowane i mają taki sam krój, jak rowerowe). 

Rękawiczki są dopełnieniem, ale nie nieważnym detalem. Ich noszenie wzmaga bezpieczeństwo gracza i komfort rozgrywek.  

rękawiczki paintballowe, paintball śląsk rękawice