Paintball w Katowicach - tylko 5 km od Spodka
Dwa poligony w jednym miejscu - leśny i z budynkami.
Bardzo dobry sprzęt i pełne zaplecze socjalne na poligonie.
Imprezy dla firm, szkół, urodziny i wieczory kawalerskie

Paintball Śląsk – gdzie można zagrać?

Pola paintballowe na Śląsku.

Śląsk jest regionem, w którym paintball rozwija się od połowy lat 90. Wtedy pojawiły się tu pierwsze markery paintballowe, a po okolicznych lasach zaczęli biegać pierwsi zapaleńcy. Pierwsze gry komercyjne pojawiły się pod koniec lat 90., a tuż po rozpoczęciu nowego millenium (w 2002 r.) zorganizowaliśmy pierwsze imprezy firmowe w oparciu o tę atrakcję.

W międzyczasie, powstało zaplecze sprzętowe w formie sklepu Kansus. To dało podwaliny pod pierwsze stałe, komercyjne pola paintballowe. O nich przeczytasz niżej, w części poświęconej poligonom paintballowym, na których mogliśmy się spotkać w przeszłości. 

Najpierw jednak poznajcie poligony, na których gramy lub grywamy obecnie. 

poligon katowice, najstarszy poligon paintballowy w katowicach i na śląsku

Poligon paintballowy w Katowicach, na Załęskiej Hałdzie – dawał on możliwość organizacji długich scenariuszy, wśród których jednym z najciekawszych było „Zdobywanie wzgórza”. 

B.A.S.E. Katowice pole paintballowe.

Nasz najnowszy poligon, stanowiący naszą bazę główną. Najbardziej wielofunkcyjne miejsce na Śląsku – z mnóstwem atrakcji dodatkowych oraz bardzo dobrym zapleczem. 

Plusy B.A.S.E (Bazy Adrenaliny i Sportów Ekstremalnych):

 • Dwa, niezależne pola do paintballa w centrum aglomeracji Górnośląskiej (gramy na granicy Katowic i Siemianowic Śląskich) o zupełnie różnym charakterze – jedno jest zurbanizowane (możliwy paintball w budynkach!), drugie typowo leśne.
 • Zaplecze socjalne: toalety (toi-toi), szatnie, wiaty ogniskowe, parking przy posesji. 
 • Bardzo łatwy dojazd (autobusami, rowerami, samochodami) – jesteśmy w centrum Śląska: do centrum Katowice (Spodka) mamy 5 km, do centrum Sosnowca również 5, do centrum Siemianowic Śląskich – 3 km, a do centrum Czeladzi – 4 km. 
 • Mamy strefę gastro, więc po grze można zjeść pyszne pieczonki, kiełbaski, śląski żur, albo wojskową grochówkę.
 • Możesz zabrać na imprezę dzieci – mamy dla nich DARMOWY plac zabaw (park linowy), 
 • B.A.S.E. to nie tylko poligon paintballowy. To również baza dla wypraw na quadach, samochodami terenowymi, strzelnic (łuki i wiatrówki); rzutów nożami, siekierami i shurikenami do celu… NIE MA NUDY!
paintballowa gra otwarta - Katowice paintball gra otwarta

B.A.S.E. Katowice to najbardziej różnorodne miejsce eventowe na mapie Śląska.  

B.A.S.E. Katowice - centrum offroadu, wynajem samochodów terenowych

Samochody terenowe, quady, strzelnice, poligon paintballowy, strefa gastro,rzuty siekierami i wiele, wiele innych atrakcji znajdziesz w B.A.S.E. Katowice!

Paintball Jura – Biskupice, Ogrodzieniec, Podlesice

Potężne tereny rozciągające się pomiędzy Krakowem a Częstochową, są doskonałym terenem do gier paintballowych. Najczęściej rozgrywki organizujemy w Ogrodzieńcu, Podlesicach, Rzędkowicach, Morsku i Olsztynie. Paintball można również uprawiać również na terenie Pustyni Siedleckiej.

Paintball Biskupice k. Częstochowy

Najlepszym obiektem jest jednak paintball w Biskupicach k. Olsztyna pod Częstochową. Bardzo dobry poligon z licznymi przeszkodami i przemyślaną strefą bezpieczną ma całą listę plusów, o których warto wspomnieć: 

 • dynamiczne rozgrywki na urozmaiconym poligonie,
 • możliwość połączenia w ofercie również innych atrakcji: jazdy quadami, strzelnicy, strefy białej broni, tyrolki (ponad 100 metrów zjazdu!), samochodów terenowych,
 • możliwość organizacji noclegów w namiotach wojskowych na terenie obiektu (idealne na wieczory kawalerskie i przygodowe imprezy firmowe),
 • możliwość organizacji świetnego cateringu (pieczonki jurajskie są hitem, ale nasze pieczone prosiaki rzucają na kolana!)
 • bardzo dobre zaplecze socjalne (toalety, prysznice, wiata na ponad 150 miejsc siedzących, paleniska ogniskowe…) 
paintball na jurze, paintball jura, paintball biskupice

Quady na Jurze, Biskupice pod Olsztynem. 34 ha terenów do świetnej jazdy dla każdego! 

paintball jura, paintball podlesice, paintball na jurze

Poligon paintballowy na Jurze – z wrakiem samochodu, okopami, bunkrami i licznymi przeszkodami. Świetne miejsce na wieczory kawalerskie na Jurze!

Paintball w Beskidach: Wisła i Szczyrk

Paintball w Beskidach jest świetnym uzupełnieniem wieczorów kawalerskich i imprez firmowych. 

Może stanowić albo samodzielną atrakcję, albo być częścią większego projektu: z elementami alpinistyki, turystyki górskiej, wypraw na quadach lub samochodami terenowymi. 

Poligony w Beskidach są głównie polami leśnymi, częściowo zurbanizowanymi. Wszystkie są bardzo ładnie położone ze względnie (góry!) łatwym dojazdem z centrów takich miejscowości jak Szczyrk, Ustroń, Wisła, Brenna. 

paintball Wisła, paintball szczyrk, paintball beskidy

Leśny paintball w Wiśle i Szczyrku. 

Poligony paintballowe na Śląsku – archiwum

W przeciągu minionych (przeszło!) 20. lat, graliśmy w wielu miejscach, które są już niedostępne. Wspominamy o nich w tym miejscu z uwagi na to, że spotkaliśmy tam wiele tysięcy osób i przelaliśmy mnóstwo farby i potu. Być może udało nam się i Was tam przemalować? 😉

Paintball Piekary Śląskie, „Rozalia”

Był to poligon położony u styku Piekar, Siemianowic i Czeladzi. Miejsce magiczne – z dużą ilością budynków pokopalnianych. 

Graliśmy tam w latach 2004-2008.

Sosnowiec, Paintball „na Facro”

W okolicach Fashion House, na granicy Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic stały budynki tradycyjnie określane jako Facro. Bardzo duży teren, ogromny zadaszony parking pod wiaduktem, liczne budynki i łatwy dojazd sprawiły, że było to miejsce tradycyjnych spotkań paintballowych dla graczy ze Śląska i Zagłębia. 

Poligon paintballowy Katowice Załęska Hałda

To tu rozegraliśmy najwięcej gier. Stąd wywieźliśmy dziesiątki ton wywożonych przez mieszkańców aglomeracji do lasu śmieci. Tu przelaliśmy hektolitry „farby” i wytopiliśmy tony tłuszczu 😉 5,5 ha terenu dawnej jednostki wojskowej oferowało nam świetne miejsce do gry – ze wzgórzami, ruinami i pięknym lasem. Teren budzący duże wzruszenie. 

Poligon w Chorzowie, WPKiW Park Śląski

Ostatni z najczęściej odwiedzanych przez nas poligonów. Bardzo fajne miejsce do gry – na terenach dawnego ogrodnictwa parku można było pograć z wykorzystaniem budynków i terenu otwartego. Nie było również problemów z miejscem na ognisko. Teren zamknięty od mniej więcej 2012 roku.