Scenariusze paintballowe – rodzaje gier w B.A.S.E.
Do każdej grupy podchodzimy indywidualnie. Staramy się tak dobierać rodzaje gier, by stopniowo wprowadzać Was w tajniki taktyki, optymalnego wykorzystania sprzętu i wykorzystywania współpracy w grupie, oraz komunikacji wewnątrz zespołu, a także pomiędzy poszczególnymi grupami.
Poniżej nie uwzględniamy całej gamy gier na wieczory kawalerskie i imprezy urodzinowe – mamy w ofercie scenariusze specjalne, w których dajemy się wykazać Panu Młodemu lub Solenizantowi. Ale również pozwalamy tu grupie trochę bardziej ich przemalować… Wszystko jest robione jednak z luzem i poczuciem humoru.
(Sprawdź naszą ofertę cenową na paintball na wieczory kawalerskie!)
Nie wspominamy tu również o zabawach, w których wykorzystujemy klasyczne harcerskie podchody, gry na trzy, lub cztery zespoły, radiokomunikację, gry scenariuszowe i liczne inne atrakcje. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i Wasza wytrzymałość 😉
Wojna secysjna w paintballu?
Wojna secesyjna. Jest to konkurencja, w której Uczestnicy zapoznają się dopiero ze sprzętem. Ma ona dwa podstawowe cele: nauczyć szacunku do przeciwnika i kulek oraz słuchania uwag dotyczących bezpieczeństwa przekazywanych przez naszych instruktorów.
Uczestnicy ustawieni w odległości ok. 20 metrów od siebie, oddają na komendę po jednym strzale. Trafieni schodzą do strefy bezpieczeństwa, zaś pozostali gracze, na kolejną komendę, zbliżają się do siebie o krok. W miarę skracania dystansu, odpadania kolejnych graczy, zostaje na polu już tylko drużyna zwycięzców.
Flagi – najstarszy scenariusz w paintballu.
Jest to scenariusz wymyślony równocześnie z samą grą w paintball. Idealny na wprowadzenie w arkana taktyki. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy muszą zdobyć flagę przeciwnika oraz obronić swoją. Współpraca w mniejszych zespołach jest nieodzowna, a obranie właściwej taktyki – to podstawa sukcesu.
Gra o jedną flagę. Jest to modyfikacja poprzedniego scenariusza. W obecnym, bardziej skomplikowanym taktycznie, należy zdobyć tylko jedną flagę umieszczoną w środku pola. Zdobycz, trzeba umieścić jednak w polu swoim lub przeciwnika – w zależności od wariantu.
Współpraca w zespołach, szybkość oraz dobra komunikacja pomiędzy flankami, to podstawa.
Ten scenariusz, w wielu różnych odmianach, szczególnie chętnie robimy na poligonie B.A.S.E. w Katowicach.
Zdobywanie budynku lub wzgórza
Zdobycie budynku lub wzgórza. Podzieleni na grupę broniącą i atakującą Uczestnicy zajmują swoje pozycje. Obrońcy, ograniczeni terenem, mają mniejszą możliwość ruchu, jednak lepsze pozycje strzeleckie. Atakujący zaś, muszą się wykazać dużym sprytem, szybkością i odwagą by pokonać przeciwników i zdobyć ich bazę. Jest to dość skomplikowany scenariusz, w którym grupy muszą już być otrzaskane z tajnikami poruszania się w terenie, komunikacją i zaufaniem do siebie. Muszą też… nie bać się bliskiego dystansu…
VIP, czyli przeprowadzenie prezydenta.
Przeprowadzenie VIPa ścieżką, na której kryją się przeciwnicy, nie jest sprawą prostą. Trzeba wymyślić taktykę, skonstruować osłonę, szybko biegać i liczyć się z atakiem z każdej strony.
Gra uczy pracy w grupie, komunikacji, oraz odporności na stres. Trzeba szybko podejmować decyzje i umieć je modyfikować w zależności od rozwoju sytuacji. Scenariusz świetnie się nadaje na imprezy firmowe, ale również na imprezy okolicznościowe (kawalerskie, urodzinowe).
Każdy na każdego, free for all!
free-for-all definicja: 1. a violent situation or argument that a lot of people join in (Cambridge) – lepiej tego ująć nie można. Kilka prostych zasad, bardzo ograniczony czas, nielimitowana ilość amunicji i adrenalina, której nie da się porównać z żadnym innym scenariuszem w paintballu! To trzeba przeżyć na własnej skórze!!!