- trekking club::Paintball na Górnym Śląsku, na Jurze i w Beskidach
     
   
 
 
 
     
 
     
 
   
   
   
   
 
 
   
   
   
 
Nowy poligon!
Nowe maski!
Rkawiczki paintballowe - W KADYM PAKIECIE!
Nowe markery paintballowe ju s!
Paintball lsk : nowy sezon nadciga, a wraz z nim NOWOCI!!!
Informacja o polityce dot. cookies
1 wrzesie: Znowu gramy i szukamy ekipy!
2 czerwiec: Zrb sobie prezent na Dzie Dziecka - przyjd na kolejn gr otwart!
Paintball Katowice: gra otwarta 29 kwietnia!
Paintball Piekary lskie: nowy filmik!
Paintballowa rewolucja sprztowa!
 

Co to jest paintball ?

Paintball jest to gra taktyczna, w której uczestnicy wyposażeni w specjalny sprzęt (marker), oraz ubrani w odzież ochronną i specjalną maskę, realizują określony scenariusz rozgrywek. W wygraniu wyraźnie pomagają im kulki z farbą (składające się z żelatyny spożywczej, barwników i innych, podlegających biodegradacji składników).
Trafienie przeciwnika kulką, eliminuje go z dalszych rozgrywek.

Choć sport ten powstał ok. 30 lat temu, a do Polski nieśmiało zaczął pukać zaledwie 20 lat temu, to zyskał już sobie rzeszę wiernych fanów, którzy każdą wolną chwilę spędzają na bieganiu po lasach i ruinach budynków. Pomimo swojego militarnego charakteru, graczami nie są tu wyłącznie zafascynowani wojskiem, kipiący adrenaliną, kandydaci do Gromu, SASu, czy czerwonych beretów. Ostatnio, najszybciej rosnącą grupą są studenci i uczniowie; a grupą stanowiącą największe zaskoczenie dla nas - uczestniczki nietypowych wieczorów panieńskich.

Kto gra w paintball?

Paintball jest grą przeznaczoną dla każdego kto ukończył 12 lat. Grywali już u nas również młodsi gracze, jednak ich dopuszczenie do rozgrywek jest decyzją, którą podejmujemy po konsultacji z ich rodzicami/opiekunami. Najstarszym graczem, którego mieliśmy przyjemność gościć na naszych poligonach, była 75. letnia kobieta!
Płeć graczy nie ma znaczenia: co prawda, to mężczyźni stanowią większość jednak kobiety są często bardziej skuteczne i znacznie bardziej dynamiczne (czego dowodem może być mecz z okazji Dnia Chłopaka z 2011 roku, kiedy to panie wygrały mecz 6:3!!!).

Czy to boli?

Ból w paintballu występuje i jest częścią tej gry. W przypadku strzałów z większej odległości, nie jest on dokuczliwy. W przypadku strzałów z bliska... potrafi być mocno odczuwalny. Dlatego też stworzyliśmy zasady bezpieczeństwa w paintballu , których przestrzeganie jest warunkiem koniecznym, by minimalizować ryzyko w paintballu (w tym: ryzyko bólu...). Nie ma jednak co straszyć: uderzenia z większego dystansu są niemal nieodczuwalne, a trafienia z bliska często pokrywa adrenalina ;-)

W co się ubrać? Co ze sobą zabrać?!

Nie wolno zapomnieć o jednym: o dobrym humorze! Całą resztę otrzymacie od nas! W czasie gry, zostaniecie wyposażeni w mundur i maskę. Dlatego, z ubrań należy zabrać buty i T-Shirt na zmianę, bo zadbamy o to, żebyście się spocili ;-) Warto mieć też coś do picia.

Jak grać żeby wygrać?

Jest to pytanie stare jak świat, a przynajmniej paintball. Bardzo trudno na nie odpowiedzieć, ale postaraliśmy się spisać kilka złotych zasad gry w paintball. Można się z nimi zapoznać na naszym blogu, we wpisie: jak grać w paintball. Zapraszamy do lektury i na poligon!
 
     
   
     
 

© 2009 trekking club. All rights reserved. Site by makaron